Budapest tele van kávézókkal. Mégis van néhány, ahová az ember nem a koffein miatt megy vissza.
Van egy időszak, amikor a kávé egyszerű üzemanyag. Megállsz valahol, kéred, megiszod, mész tovább.
Aztán valami megváltozik.
Nem feltétlenül azért, mert hirtelen specialty kávérajongó leszel. Sokkal inkább azért, mert elkezd számítani, hogyan érzed magad egy helyen. Milyen a fény. Le lehet-e ülni úgy, hogy nem néznek rád húsz perc után. Van-e olyan sarok, ahol egyedül is jól érzed magad.
Budapesten az elmúlt években rengeteg kávézó nyílt, de őszintén szólva sokszor olyan érzésünk van, mintha ugyanannak a helynek különböző változataiban ülnénk. Ugyanaz a színpaletta, ugyanaz a kerámia, ugyanaz a menü.
És közben van néhány hely, ami valahogy megmarad. Nem mindig azért, mert ott a legjobb a flat white.
A három budapesti kávézó, ahová mi most a legszívesebben visszaülnénk
1. Kelet Kávézó és Galéria
4.7•Cafe•MegnyitásÚtmutatások
Van egy pont, amikor az ember rájön, hogy nem minden helynek kell tökéletesnek lennie.
A Kelet pont ilyen.
Könyvek mindenhol, emberek, akik vagy dolgoznak, vagy nagyon komolyan beszélgetnek valamiről, és valahogy soha nem érzed azt, hogy sietned kellene. Ritka tulajdonság Budapesten.
Nem a legtrendibb hely. Pont ezért jó.
Ha egyetlen helyet kellene mondani arra, hogy „itt tényleg lehet maradni”, valószínűleg ez lenne az.
2. Mantra Specialty Coffee Minibar
4.8•Espresso bar•MegnyitásÚtmutatások
A Mantra azoknak való, akik szeretik azt az érzést, amikor egy hely kicsit kisebb, mint kényelmes lenne – mégis maradnál.
Budapesten sok specialty hely nagyon tudatosan építi a hangulatot. A Mantránál az az érzésünk, hogy kevésbé akarja bizonyítani magát.
És valószínűleg pont ezért működik.
Kávéra menni ide jó ötlet. Elbújni fél órára még jobb.
3. 9BAR
4.8•Coffee shop•MegnyitásÚtmutatások
Van az a kategória, amit minden városban szeretnénk látni: nem túl sok, nem túl kevés, nincs túlgondolva.
A 9BAR ilyen.
Nem akar nappali lenni. Nem akar coworking lenni. Nem akar életérzést eladni.
Csak egy jó hely, ahová az ember visszamegy.
Persze ez nem egy toplista. Budapest szerencsére tele van jó helyekkel.
De van egy különbség a „jó kávézó” és a „van kedvem visszamenni” között.
És valószínűleg végül mindig az utóbbi győz.
Neked melyik az a budapesti hely, ahol akkor is leülnél egy órára, ha nem iszol kávét?
